> Tükemmez Enerji

 • Neden Havalandirma ?

 • Havalandirmanin Faydalari

 • Ihtiyaca Göre Tasarim

 • Montaj

 • Bakim ve Isleyis

 • Havalandirma bir lüks degildir.

  Temiz hava ve iyi bir ortam havasi, saglikli yasam için gerekliliktir.


  Nem, binaya yerlesmisse artik refahtan söz edilemez. Rutubet kokusu sadece can sikici degil, ayni zamanda, küf sporlari etrafinizda bulundugundan sagligi tehdit edicidir. Nem, dösemelerin, mobilyalarin ve yapi elemanlarinin olasi her noktasinda telafisi pahali zararlara neden olur. Bu durumda sadece iyi bir havalandirma ve isitma sürekli bir iyilesmeye yardimci olabilir. Kisin binada insanlar oturuyorsa düzenli bir sekilde pencereleri açip ortami havalandirirlar. Bu sirada elbette ki, elde edilmis olan isinin büyük bölümü kaybedilir.

  Bina iskeletlerinin gittikçe daha sikisik olusturulmasi ya da binalarin yenilenmesi nedeniyle pencere pervazlari ve çesitli bosluklar nedeniyle olusan otomatik havalandirma yok olmaktadir.
  Yeterli bir temiz hava akisini saglamak için artik farkli yollar aranmalidir. Pencere açmak kismen ya da tamamen unutuldugunda bu, çok ciddi sorunlara yol açar. Bu yüzden binayi ve sakinlerini korumak amaciyla mekanik havalandirma sistemlerinin kullanimi gittikçe artmaktadir. Ancak dikkat: Havalandirma sistemleri çogunlukla, sürekli olarak disariya sicak hava verirler; özellikle eski yapilara isi kazanimli bir havalandirma yapmak son derece büyük maliyetlerle mümkündür.

  Özellikle kisin kismen ya da hiç kullanilmayan haftasonu veya tatil evleri, dönemsel kullanilan çesitli yerleskeler veya benzer alanlarda çok daha köklü sorunlar ortaya çikmaktadir!
  Kimse yoksa havalandirma hiç yapilamaz. Bir kis boyunca isitilmayan mekân; nemli, yas ve küf kokulu hale gelir. Binayi kurutmak fazla zaman ve enerji gerektirir. Öyle ki rutubet geri döndürülemez hasarlar da birakabilir, küf bir kez yayildi mi artik son derece inatçi haldedir.